Rozwiązania płatnicze

 • Przelewy i przekazy pieniężne

  Przelewy bankowe stanowią 80-90% płatności online realizowanych w polskim e-commerce. Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom klientów, serwis Przelewy24 gwarantuje w pełni automatyczną obsługę 216 banków, co stanowi obecnie najszerszą ofertę na polskim rynku e-płatności.

  Liczba klientów decydujących się na zakup w danym sklepie internetowym, w dużej mierze zależy od ilości udostępnionych im do wyboru metod płatności. Każdy użytkownik ma bowiem swoje wymagania i oczekuje możliwości zapłacenia w sposób, który szczególnie preferuje. Jako, że przelewy bankowe stanową około 90% polskiego rynku płatności online, obsługa właśnie tego kanału płatniczego musi być w najwyższym stopniu rzetelna i optymalna. Dlatego też, w oparciu o współpracę ze wszystkimi polskimi bankami, serwis Przelewy24 wytycza kierunki rozwoju w tej dziedzinie, stale rozszerzając i aktualizując swoją ofertę, zajmując niezmiennie pozycję lidera technologicznego na rynku e-płatności.

  Oferujemy unikalny sposób obsługi zarówno dla e-transferów, jak i e-przelewów. O ile podczas płatności e-transferem, formularz płatności na stronie banku wypełniony zostaje automatycznie, tak w przypadku e-przelewu, dane trzeba uzupełnić ręcznie. Jednakże, jako jedyny serwis w Polsce, oferujemy zautomatyzowany proces płatności nie tylko dla wspomnianych e-transferów, ale także dla e-przelewów.

  Ważnym zagadnieniem jest również optymalizacja procesu zakupowego. Dokładamy wszelkich starań, żeby każda transakcja realizowana za naszym pośrednictwem przebiegała w sposób prosty, intuicyjny i szybki. Celem ograniczenia ilości kroków jaką użytkownik musi pokonać w procesie zakupowym, przygotowaliśmy możliwość integracji modułu Przelewy24 bezpośrednio w sklepie internetowym. Gwarantujemy partnerom możliwość personalizacji procesu płatności, co oznacza dowolność ingerencji w kwestie graficzne i funkcjonalne naszego modułu. Wybór banku odbywać się może w oknie naszego serwisu lub bezpośrednio na stronie sklepu. W przypadku wyboru pierwszego rozwiązania, zapewniamy ekspozycję logo partnera, co w znaczny sposób wpływa na zaufanie kupujących.

  Dodatkowo umożliwiamy obsługę e-przelewów na rynkach zagranicznych w tym: Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, BiH, Litwa, Łotwa, Estonia. Realizacja wszystkich transakcji przez Przelewy24 odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa.

 • Karty płatnicze

  Płatność za pomocą kart płatniczych to jedna z najbardziej powszechnych form płatności na całym świecie. Platforma Przelewy24, spełniając rygorystyczne wymogi standardu PCI DSS LEVEL 1, gwarantuje szybkie, proste i przede wszystkim bezpieczne transakcje przy użyciu kart płatniczych takich jak: Visa Classic, Visa Electron, MasterCard, Diners Club, PBK, JCB, American Express.

  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, umożliwiamy realizację transakcji z wykorzystaniem technologii 3DS gwarantującej pełne bezpieczeństwo sprzedawcy.

  Serwis Przelewy24 posiada w swojej ofercie szereg innowacyjnych rozwiązań gwarantujących szybkie i bezpieczne realizacje transakcji kartami płatniczymi:

  - procesowanie transakcji kartowych na stronie merchanta, możliwość dostosowania formatki kartowej do layoutu serwisu/sklepu,
  - One Click Payment - płatność za pomocą jednego kliknięcia – bez konieczności zakładania konta przez osobę płacącą w systemie operatora płatności,
  - obsługa transakcji w 50 walutach z uniknięciem kosztów przewalutowania – wypłata 1 do 1,
  - usługa DCC (Dynamic Currency Conversion) – rozwiązanie to umożliwia klientom dokonywanie transakcji w walucie obcej. Posiadacz karty zagranicznej ma możliwość wyboru waluty transakcji, w związku z czym zostaje obciążony kwotą w swojej walucie. Z tytułu tego rodzaju płatności, merchant otrzymuje bonus – zwrot do 1 % wartości transakcji,
  - subskrypcje i płatności cykliczne gwarantujące terminowe dokonywanie płatności sprzedawcom, którzy oferują abonamenty, karn­­ety, itp.,
  - usługa płatności kartowych przez telefon – IVR,
  - przejęcie odpowiedzialności za fraudy.

  W serwisie Przelewy24 obsługiwane są zarówno karty wystawione przez polskie jak i zagraniczne banki.

 • MasterPass™

  MasterPass™ to bezpieczny system płatności internetowych przy użyciu karty płatniczej (debetowej, kredytowej, pre-paid), który znacznie przyspiesza proces zakupu w sieci. System umożliwia klientom bezpieczne przechowywanie w jednym miejscu danych kart płatniczych oraz adresu dostawy.

  Po skonfigurowaniu portfela MasterPass™, płatności wykonywane są natychmiastowo, jednym kliknięciem. Podczas kolejnych zakupów, klient nie ma konieczności sięgania po kartę i wprowadzania swoich danych – wystarczy jedno kliknięcie, login do wirtualnego portfela i kod PIN. Udostępnienie tej usługi ma na celu redukcję liczby porzuconych koszyków na stronie sklepu oraz zachęcenie klientów na całym świecie do szybkich i wygodnych zakupów.

  Zalety usługi MasterPass™ :

  - przyspiesza proces zakupowy klienta (dane wpisywane są tylko przy pierwszej rejestracji),
  - zwiększa wygodę zakupu klienta - usługa jest dostępna na smartfonie, tablecie czy komputerze, niezależnie od czasu i miejsca dokonywania zakupu,
  - pozwala na rejestrację dowolnej karty (MasterCard, Maestro, Diners Club International, Visa, etc.),
  - gwarantuje globalny zasięg.

 • Systemy ratalne e-Raty

  ​Innowacyjne systemy ratalne udostępniane przez Przelewy24 to całkowicie internetowe rozwiązania umożliwiające klientowi dokonanie transakcji online, bez wychodzenia z domu i bez zbędnych formalności.

  Przebieg transakcji za pośrednictwem systemu e-raty w Przelewy24:

  1. Klient wybiera jako formę płatności e-raty i zostaje przeniesiony na stronę banku, gdzie wypełnia wniosek kredytowy.
  2. Po złożeniu wniosku, Klient powraca na stronę Sprzedawcy, wniosek trafia do analizy do banku, a Klient otrzymuje potwierdzenie złożenia wniosku.
  3. Po pozytywnej weryfikacji Klienta, bank wysyła umowę kredytową do akceptacji przez Klienta.
  4. Klient akceptuje umowę on-line.
  5. Ostateczna akceptacja jest informacją dla sklepu, że można wysyłać towar do Klienta.
  6. Umowa kredytowa zostaje sfinansowana przez bank.

  Istnieje możliwość bezpośredniej implementacji systemu ratalnego na stronie Państwa sklepu – takie rozwiązanie zapewnia dodatkowe możliwości zwiększające funkcjonalność usługi - np. wbudowany kalkulator ratalny – wyświetlany pod dostępnym produktem. Oferujemy kampanię 0% z ubezpieczeniem lub bez oraz pomoc przy tego rodzaju implementacji.

  Główne zalety:

  - elastyczne okresy kredytowania (3-36 miesięcy),
  - szybkość procesu (średni czas od złożenia wniosku do pozytywnej decyzji – około 15 minut),
  - brak zbędnych formalności i wizyt kuriera,
  - cała procedura odbywa się on-line.

  Serwis Przelewy24 nie pobiera dodatkowych prowizji od zakupów dokonanych w systemie ratalnym.

 • Portfele elektroniczne

  Serwis Przelewy24 umożliwia akceptację płatności z portfela wielowalutowego PayPal i Skrill. W naszej ofercie znajdują się również uniwersalne systemy płatności za pomocą telefonu komórkowego lub ze strony www. Są to portfele YetiPay i SkyCash.

  PayPal

  Forma płatności, z której korzysta już prawie 200 milionów użytkowników na świecie w tym 900 tysięcy w Polsce, dokonując płatności w 26 walutach na 190 rynkach świata. W systemie PayPal klienci mogą płacić przy użyciu karty kredytowej bądź salda konta PayPal, które można zasilać przelewami z konta bankowego lub innego konta PayPal.

  Przelewy24 oferuje usługę płatności PayPal z ochroną sprzedającego. Aktywacja PayPal na stronie sklepu zapewnia klientom szybszy, bezpieczniejszy sposób płacenia online, również na urządzeniach mobilnych.

  Zalety:

  - wygoda i łatwość obsługi – dzięki posiadaniu konta PayPal nie ma konieczności pamiętania numerów kart czy rachunków bankowych,
  - globalny zasięg – możliwość kupowania i sprzedawania w Polsce lub za granicą, w wybranej walucie, wybranym języku i z wybranego urządzenia,
  - mobilność i swoboda – strona płatności dostosowana jest do każdego urządzenia mobilnego, a aplikacja mobilna umożliwia dostęp do konta PayPal z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie,
  - ochrona sprzedającego - gdy wysłana przez klienta płatność nie była autoryzowana przez właściciela karty kredytowej lub kupujący zgłosi, że nie otrzymał przedmiotu i transakcja zostaje zablokowana lub cofnięta, PayPal pomoże w odzyskaniu pełnej kwoy transakcji.

  Skrill

  Skrill jest globalnym operatorem płatności, obecnym w ponad 35 krajach i obsługującym ponad 35 walut. Wraz z dynamicznym rozwojem w Polsce, ciągle rośnie liczba jego klientów. Serwis Przelewy24 obsługuje portfel elektroniczny Skrill, dzięki czemu klienci mogą płacić ze swojego konta w tym systemie. Doładowanie konta może nastąpić kartą lub przelewem w dowolnej walucie.

  Karty płatnicze obsługiwane przez Skrill to: VISA, MasterCard, Diners Club, JCB, American Express, SOLO (dla klientów z GB). Obsługiwane są zarówno karty wystawione przez polskie jak i zagraniczne banki.

  YetiPay

  YetiPay to nowoczesny system mikropłatności stworzony dla biznesu internetowego. Stanowi on doskonałe narzędzie dla wszystkich, którzy chcą zaoferować swoim Użytkownikom możliwość dokonywania wygodnych zakupów.

  System Mikropłatności YetiPay to narzędzie świetnie sprawdzające się przy sprzedaży nisko kwotowych produktów i usług wirtualnych lub przy dotacjach na rzecz fundacji lub blogerów. Prosta i szybka integracja pozwala przyjąć wpłatę i w ciągu 2 sekund automatycznie aktywować zakupiony produkt lub usługę. YetiPay działa jak elektroniczna portmonetka, co oznacza, że kupujący zasila swoje konto w YetiPay, skąd może dokonywać płatności u poszczególnych Partnerów. Transakcje te mogą być realizowane anonimowo, co również jest znaczącą wartością dla wielu użytkowników.

  Zalety:

  - szybkość i bezpośredniość – płatność za pomocą dwóch kliknięć (natychmiastowy dostęp do produktu bez konieczności podawania zbędnych danych),
  - swoboda – wystarczy raz doładować konto YetiPay, aby dokonywać błyskawicznych płatności w różnych miejscach w sieci,
  - transakcje w czasie rzeczywistym – dostęp do płatności użytkowników w momencie zatwierdzania transakcji,
  - bezpieczeństwo – system zapewnia bezpieczeństwo transakcji na poziomie bankowości on-line. Wszystkie transakcje są monitorowane 24h.

  SkyCash

  Niezależny od operatorów telekomunikacyjnych, uniwersalny system płatności przez telefon komórkowy, zapewniający prostotę i szybkość przelewów z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

  Korzystając z aplikacji SkyCash, można w sposób bezpieczny i prosty kupować m.in. bilety komunikacji miejskiej, kolejowej, bilety do kina, dokonywać przelewów na dowolny numer telefonu, płacić za parking czy też doładowywać telefony na kartę.

  Dzięki dedykowanym aplikacjom przygotowanym dla najpopularniejszych systemów operacyjnych, takich jak iPhone (iOS), Android, Windows Phone, Symbian, Java, Windows Mobile oraz BlackBerry, użytkownikiem SkyCash może być niemal każdy posiadacz telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. System umożliwia dokonywanie natychmiastowych przelewów na dowolny, spośród 40 mln aktywnych numerów telefonów komórkowych w Polsce. Odbiorcy płatności nie muszą być nawet użytkownikami SkyCash. Wystarczy przelać środki na ich numer telefonu.

 • Płatności mobilne

  Biblioteki mobilne udostępnione przez serwis Przelewy24, pozwalają realizować transakcje natychmiastowe zarówno przelewem bankowym, jak i kartą kredytową, także w modelu one-click. Interfejs P24 dostosuje się automatycznie do wielkości ekranu użytkownika. Partner, udostępniając aplikację mobilną opartą na środowisku iOS, Windows Phone lub Android, może wykorzystać gotowe biblioteki do realizacji płatności mobilnych bezpośrednio z poziomu aplikacji.

  System zapewnia m.in. możliwość zapamiętania danych w celu ponownej płatności – transakcja one-click (podczas pierwszej transakcji aplikacja rejestruje dane płacącego, dzięki czemu przy kolejnych transakcjach nie musi on wypełniać formularza z danymi osobowymi, ani z danymi karty). Podczas kolejnej płatności, użytkownik ma do wyboru metody, z których korzystał wcześniej. Proces implementacji jest bardzo prosty z racji udostępnienia przez naszą firmę gotowej biblioteki do wykorzystania w dowolnej aplikacji. Usługa pozwala znacząco uprościć i przyspieszyć realizację zakupów w sklepie internetowym osobom korzystającym z urządzeń mobilnych.

  Zalety:

  - szybkość - proces płatności odbywa się w pełni automatycznie, wewnątrz aplikacji,
  - elastyczność – rozwiązanie kierowane jest dla dowolnej branży,
  - łatwość wdrożenia – gotowa biblioteka do wykorzystania w dowolnej aplikacji,
  - one-click – udogodnienie przy każdej kolejnej płatności poprzez bezpieczne zapamiętanie danych.

 • Płatności walutowe

  Serwis Przelewy24 dostarcza wielowalutową platformę do obsługi płatności przelewowych i kartowych. Realizujemy transakcje kartowe w 50 walutach bez zbędnego i niekorzystnego przewalutowania. Cały proces dokonuje się z zachowaniem wszystkich wymogów standardu PCI DSS.

  Serwis Przelewy24 udostępnia następujące możliwości realizacji transakcji walutowych:

  - DCC (Dynamic Currency Conversion) - usługa dedykowana jest sklepom oferującym produkty nominowane w PLN. Posiadacz karty obciążony jest kwotą w swojej walucie, widniejącej na rachunku. Transakcje takie mogą zostać zrealizowane przy użyciu międzynarodowych kart VISA lub MasterCard. Każdy zakup dokonany w sklepie zagraniczną kartą płatniczą przyniesie dodatkowy 1% przychodu. Dzięki usłudze DCC klienci unikną niekorzystnego przewalutowania transakcji, a sklep internetowy otrzymuje bonus: zwrot 1% wartości transakcji – usługa zatem pozwala generować dodatkowe przychody dla serwisów internetowych.
  - Sklepom oferującym produkty w innych walutach niż PLN, umożliwiamy realizację transakcji oraz wypłat, bezpośrednio na rachunki walutowe (1:1),
  - Serwis Przelewy24 obsługuje e-przelewy w walutach obcych na rynkach zagranicznych w tym: Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, BiH, Litwa, Łotwa, Estonia.
  - Płatności z portfeli wielowalutowych PayPal i Skrill.

 • Terminale płatnicze POS

  Serwis Przelewy24 we współpracy z acquirerem SIX Payment Services oferuje usługę rozliczania transakcji dokonanych za pomocą kart płatniczych w terminalach POS (ang. point of sale – punkt handlowy).

  Oferta skierowana jest przede wszystkim do Partnerów serwisu Przelewy24, którzy posiadają również stacjonarne punkty sprzedaży.

  Elementy naszej oferty w zakresie obsługi terminali płatniczych POS:

  - rozliczanie na oferowanych terminalach transakcji płatniczych kart Visa, Visa Electron, V PAY, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro, Diners Club, Discover, JCB, w tym kart zbliżeniowych Visa PayWave, - - - MasterCard PayPass,
  - umowa na czas nieokreślony,
  - atrakcyjne warunki prowizyjne,
  - zwrot pełnej kwoty naliczonej prowizji przy zwrocie na kartę klienta,
  - najwyższe bezpieczeństwo transakcji,
  - serwis techniczny oraz infolinia,
  - szczegółowe raportowanie transakcji,
  - obsługa transakcji w nowoczesnych, fabrycznie nowych terminalach POS,
  - pakiet usług dodanych,
  - od momentu zgłoszenia nowej placówki do momentu instalacji terminali potrzeba tylko do 2 dni roboczych na instalację nowego sprzętu,
  - możliwość zintegrowania terminali ze sprzedażą online.

 • SMS Premium

  Nasi partnerzy mają możliwość udostępniania swoim klientom płatności SMS-owych przy pomocy numerów PREMIUM. Klienci mają możliwość zapłaty poprzez wysłanie SMS-a lub wykonanie połączenia na numery 070X. Komunikacja za pomocą SMS Marketing to prosty i tani sposób utrzymywania stałego kontaktu z klientem.

  SMS Premium

  Usługa SMS Premium umożliwia płatności telefoniczne lub SMS-owe przy pomocy numerów Premium.

  P24 KLUCZ

  Usługa jest przeznaczona do systemów, które w odpowiedzi na SMSa klienta chcą wysyłać własną treść, która ma być zwrócona do klienta. Instalacja polega na przekazaniu klientowi treści SMSa do wysłania oraz numer, na który SMS ma być wysłany. Narzędzie wykorzystywane przy sprzedaży numerów seryjnych do oprogramowania.

  P24 WAPA

  Sprzedawca zamieszcza na swojej stronie informację o numerze telefonu, na który należy wysłać SMSa oraz o treści. Użytkownik wysyła SMS-a pod wskazany numer. W odpowiedzi otrzymuje wiadomość w postaci WAP-PUSH, zawierającą link wskazany podczas konfiguracji usługi.

  P24 INFO

  Usługa umożliwia rozesłanie informacji zwrotnych poprzez SMSa lub udostępnienie pełnej tematyki ze stron www serwisów. Znajduje zastosowanie przy organizowaniu programów lojalnościowych oraz informowaniu o rabatach. Wspiera interaktywną komunikację marketingową.

  P24 Kod

  Usługa umożliwia sprzedawcom realizację dostępu do płatnych części serwisów internetowych w kwocie od 0,5 zł do 25 zł netto.

  Znajduje zastosowanie przy uruchomieniu dostępu między innymi do:

  - archiwów portali prasowych i informacyjnych,
  - zasobów serwisów muzycznych i filmowych,
  - portali gier,
  - serwisów oferujących płatne reklamy,
  - szybszego pobierania plików,
  - społeczności internetowych,
  - zakładów bukmacherskich,
  - zasobów portali oferujących dzwonki, tapety, loga, horoskopy etc.

  SMS MT

  Usługa pozwalająca cyklicznie dostarczać zarejestrowanym użytkownikom płatne treści (zgodne z ustalonym harmonogramem).

  Jest to usługa dedykowana partnerom, którzy prowadzą subskrypcję, bądź pobierają opłatę z tytułu abonamentu za dostęp do treści.

  SMS Marketing

  Ten kanał komunikacji ma zastosowanie w wielu działaniach marketingowych, jak i obsłudze e-commerce m.in:

  - pojedyncze oraz grupowe wysyłanie wiadomości SMS,
  - powiadamianie o nowościach w ofercie,
  - informacje o statusie realizowanego zamówienia,
  - potwierdzenie przyjęcia wpłaty,
  - przypomnienia o ważnych terminach, spotkaniach,
  - wysyłanie kodów jednorazowych wykorzystywanych przy autoryzacji.
  - Korzystanie z systemu oparte jest na zasadzie pre-paid, w każdej chwili można dokupić pakiet o wielkości zależnej od potrzeb, bez ponoszenia opłat stałych.

 • Paysafecard

  Sprawdzony i bezpieczny internetowy środek płatniczy - paysafecard - umożliwia realizację płatności w sklepach internetowych bez posiadania konta bankowego i karty kredytowej. Klient może dokonać płatności za pośrednictwem serwisu Przelewy24 kupioną w kiosku kartą zdrapką.

  Usługa paysafecard dostępna jest w 42 krajach, czyli dociera do ponad miliarda klientów, którzy mogą płacić w Internecie bez posiadania karty kredytowej czy konta bankowego. Kupony można nabyć w jednym z ponad 450.000 punktów sprzedaży na całym świecie. Dzięki tej usłudze zwiększą Państwo sprzedaż, poprzez bezpośrednie dotarcie do klientów płacących tylko gotówką.

  Dlaczego klienci wybierają paysafecard:

  - maksymalne bezpieczeństwo oraz anonimowość,
  - płatność tylko za pomocą kodu PIN z e-kuponu,
  - brak konieczności rejestracji i podawania danych osobowych,
  - brak konieczności posiadania karty kredytowej lub konta bankowego.

 • BLIK

  System płatności mobilnych BLIK to idealny sposób na proste i bezpieczne zakupy w Internecie. Pozwala użytkownikom telefonów na dokonywanie płatności nie tylko online, ale także w sklepach stacjonarnych, kawiarniach i punktach usługowych. Umożliwia również szybkie wypłacanie telefonem gotówki w bankomatach.

  Premiera BLIK w Polsce stanowi przełomowy moment procesu tworzenia krajowego, powszechnego standardu płatności, wykorzystującego nowoczesne technologie. BLIK umożliwia użytkownikom telefonów dokonywanie płatności w sklepach, kawiarniach i punktach usługowych, wypłacanie telefonem gotówki w bankomatach, dokonywanie płatności w Internecie. Wystarczy tylko telefon, aby prosto i bezpiecznie zapłacić za zakupy online. Nie trzeba podawać danych karty kredytowej, czy pamiętać o danych dostępowych do bankowości internetowej.

  Jest to metoda przede wszystkim wyjątkowo wygodna, wszechstronna i bezpieczna, ponieważ tylko i wyłącznie smartfon umożliwia Klientowi dokonanie płatności w sklepach oraz wypłaty z bankomatów. Dodatkowo, funkcjonalności typu generowanie czeków czy natychmiastowe przelewy na numer telefonu komórkowego pomiędzy klientami różnych banków są unikalne dla systemu mobilnego PSP.

  Co wyróżnia BLIK?

  - Wygoda – wystarczy telefon aby szybko zapłacić za zakupy on-line (nie trzeba posiadać karty kredytowej ani dostępu do konta internetowego).
  - Bezpieczeństwo - dla każdej transakcji generowany jest jednorazowy, sześciocyfrowy kod, który można wykorzystać tylko przez dwie minuty.
  Dzięki Przelewy24 możliwe jest płacenie BLIKiem we wszystkich sklepach zintegrowanych z serwisem.

  Usługa mPOS BLIK

  Przelewy24, przy współpracy z PSP, udostępniają innowacyjne rozwiązania mPos - mobilną aplikację do obsługi płatności. Rozwiązanie jest przełomowe, bo w pełni software’owe. Z punktu widzenia sklepu lub punktu usługowego jest też bardzo funkcjonalne - nie ma bowiem potrzeby zamawiania urządzenia/terminala za kilkaset złotych, oczekiwania na jego dostawę, a następnie na certyfikację przez odpowiednie firmy.

  Sprzedawca musi jedynie zainstalować aplikację mPOS BLIK w telefonie z AppStore, Google Play lub Windows Store oraz zgłosić się do swojego agenta rozliczeniowego z prośbą o aktywowanie aplikacji do przyjmowania płatności. Każdy nowy akceptant BLIKA, który ma smartfon z zainstalowaną aplikacją mPOS BLIK będzie mógł przyjmować płatności od dowolnego użytkownika BLIK na rynku.

TaniePrzelewyInternetowe.pl
Polityka prywatności